چند نکته قابل توجه برای بهتر شدن مبتدیان پایتون

به نام خدا

برای بسیاری از برنامه نویسان کامپیوتر تازه کار، یادگیری یک زبان جدید می تواند پیچیده و گیج کننده باشد. به همین دلیل است

که بسیاری از مردم شروع به یادگیری پایتون می کنند و آن را ترجیح میدهند. نسبتا زبانی ساده است و میتوان در مقایسه با دیگر

زبان ها به سرعت  انتخابش کرد.  پایتون یک زبان بسیار قوی برای ساخت برنامه ها و دستکاری داده ها است. قبل از اینکه با  نکات

اصلی یادگیری این زبان شروع کنیم، اصول اولیه آن را پوشش خواهیم داد.

 

شی گرا

مانند بسیاری از زبانهای جدیدتر، پایتون شی گرا است. این به این معنی است که  برنامه شما به یک شی قابل تغییر تبدیل میشود.

حقیقت این است که این زبان یک زبان پویاست و به نوشتن یک کد واضح کمک میکند. این زبان همچنین دارای چندین اصطلاح مختلف

است که ما در ادامه مطلب آن را پوشش خواهیم داد. اینها مواردی هستند که باید هنگام شناختن این زبان برنامه نویسی جدید

با انها اشنایی پیدا کنید.

 

اصلاحات ضروری

بسیاری از زبانهای برنامه نویسی با دیکشنری استاندارد از اصطلاحات و مواردی که نیاز به شروع برنامه نویسی دارند، همراه هستند.

پایتون نیز استثنا نیست.  بگذارید با اصطلاح print () شروع کنیم. با استفاده از این اصطلاح است که  خروجی را از کد خود دریافت خواهید کرد.

  زمانی که شما کد print() را در ویرایشگر خود تایپ میکنید، خروجی میگیرید. یکی دیگر از اصطلاحات اولیه در این زبان ، رشته است.

تابع یک رشته Str ()  است. در این زبان،  اصطلاح رشته  برای توصیف دنباله ای از شخصیت ها استفاده می شود. این کاراکتر ها می تواند

یک کلمه، یک جمله یا حتی موارد دیگر باشد. اصطلاح دوم، عدد صحیح است. تابع برای یک عدد صحیح() int  است. یک عدد صحیح، هر عدد

بدون اعشاری است. به عنوان مثال، 10 یک عدد صحیح است، اما 10.1 نیست.  پس عدد10.1  در پایتون چه نامیده میشود؟  ان را شناور مینامیم.

تابع شناور،  float() است . اصطلاح بعدی یک لیست است. هنگامی که در پایتون لیستی  ایجاد می کنید، شما به سادگی میتوانید از  []list=  استفاده

می کنید. این روشی است که میتوانید شاخصی را تعریف کنید. که این کار یک لیست از اعداد صحیح، شناورها یا رشته ها را ایجاد می کند.

حال همه این ها به نظر ساده میرسند. شما می توانید ببینید که چرا بسیاری از برنامه های جدید شروع به استفاده از زبان پایتون می کنند‌.

 اگر به دنبال اصطلاحات و عملکردشان میگردید، میتوانید ازDaniweb.com کمک‌بگیرید تا  شروع به تبدیل رشته ها به عدد صحیح و برعکس کنید.

 

الحاق

نکنه دیگر برای هر تازه کار زبان پایتون، توانایی الحاق است. این اصطلاح به معنای ترکیب رشته ها، اعداد صحیح، لیست ها یا آرایه ها است.

برای الحاق دو رشته در پایتون، شما از نماد + استفاده می کنید. این‌کار، دو عنصر را ترکیب کرده و با استفاده از تابع print () یک رشته جدید خواهید داشت.

 

 

کلام‌اخر

این راهنمایی به شما کمک می کند تا با برخی از ملزومات برنامه نویسی پایتون  شروع کنید. شما را با کلماتی خردمندانه که بهتان در

برنامه های ایندتان کمک میکند، تنها میگذاریم. اول، دقت کنید که هر روز کد را طوری بنویسید که این موارد درآن مورد استفاده قرار بگیرند.

اطمینان حاصل کنید که در این باب سوالاتی میپرسید و یادداشت برداری میکنید. در نهایت نیز از تمام منابع موجود و در اختیارتان استفاده کنید

. دست به کار شوید و اولین برنامه مبتنی بر پایتون خود را شروع کنید.

 

منبع

دیدگاه کاربران